تبلیغات
به وبلاگ خودتان خوش آمدید - مهمترین سوال بیننده ها از شبکه من و تو!
این درگه ما درگه نومیدی نیست//صد بار اگر توبه شکستی بازآی
(بسم الله الرحمن الرحیم)

تاکنون با وجود درخواست های متعدد بیننده ها برای شفاف سازی در خصوص منابع مالی شبکه من و تو، آنها هیچ گاه از این شبکه پاسخی نشنیده اند!

مهمترین سوال بیننده ها از شبکه من و تو!

 شبکه من و تو با پهنای باند 4 مگابیت تنها ماهانه 48000 یورو که حدودا مساوی است با 260 میلیون تومان، فقط و فقط هزینه روی ایر هاتبرد بودن را می پردازد!

 

علاوه بر آن این کار در دو ماهواره عرب ست و یوتلست هم انجام می شود که سر جمع حدود 140 میلیون تومان هزینه برمی دارد! با این حساب و به طور کل هزینه روی ایر بودن ماهانه 400 میلیون تومان و سالانه رقم ناچیزی حدود 5 میلیارد تومان می شود.

 

این تنها هزینه یک قلم کوچک از هزینه های سرسام آور شبکه انگلیسی من و توست. اما هزینه دستمزد کارکنان، برنامه های خریداری شده، دوبله، دکور، مصاحبه ها، تهیه برنامه ها و دهها برنامه دیگر هم پیشکش.

 

در بخش هزینه هایی که این شبکه برای تهیه برنامه هایش می پردازد و تعداد این برنامه ها هم کم نیست؛ به طور مثال می توان به برنامه آکادمی گوگوش اشاره کرد.

 

برنامه  آکادمی گوگوش که در اصل بیشتر شبیه یک سریال است تا یک مسابقه زنده! به خودی خود یکی از برنامه های پر هزینه این شبکه می باشد. جدا از مبالغ هنگفتی که توسط داوران این برنامه از شبکه من و تو اخذ می شود هزینه مکان برگزاری این مسابقه، ضبط این برنامه و 25000 دلاری که در آخر این برنامه به برنده برنامه  به عنوان جایزه داده می شود را هم باید در نظر گرفت که البته این گوشه ای از مخارج این شبکه است!

 
البته فقط در حد اشاره تعدادی ازبرنامه های پرهزینه این شبکه را می توان نام برد، مثلا برنامه شعر یادت نره و جایزه یکصد هزار دلاری اش، بفرمائید شام ، جفت شیش و....

 

گفته می شود این شبکه زیر نظر مستقیم دولت انگلیس می باشد و تمامی هزینه هایش توسط این دولت انگلیس تامین می شود. یا سخنانی شنیده می شود مبنی بر اینکه یک شرکت نفتی انگلیسی هزینه های این شبکه را می پردازد.

 

  عده ای دیگر هم می گویند دولت آمریکا پشت سر این شبکه هست در هر حال به صحت این موارد کاری نداریم اصلا ما می گوئیم که هیچ یک از این موارد صحیح نمی باشد. اما در بین تنها چیزی که برای ما مهم است جواب سوالی است که در ذهن ما ایجاد شده است.

 

سوال این است که این شبکه بدون هیچ گونه اسپانسر و تبلیغات چگونه می تواند از عهده هزینه هایی به این بزرگی بر بیاید؟ و اصلا این همه هزینه برای اداره یک شبکه ماهواره ای با چه هدفی صورت می گیرد؟ آیا فقط برای سرگرمی بیننده های فارس زبان است!؟

  • منبع: جام نیوز


نگارش در تاریخ دوشنبه 7 اسفند 1391 توسط امیر بنی زمان | نظرات ()
قالب وبلاگ